Пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Це передбачено змінами до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236, які Кабінет Міністрів ухвалив 22 березня 2021 року bit.ly/3lF37wQ.
Згідно з рішенням, під час карантину дозволено проведення заходів з оцінювання якості освіти, здійснення яких належить до завдань Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів:
☑ пробного ЗНО,
☑ зовнішнього незалежного оцінювання,
☑ вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО тощо.
Юля Масич, учениця 3 класу ООЗ " Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 прийняла участь у регіональному конкурсі читців "Вічне слово Кобзаря" , присвяченому творчості Т.Г. Шевченка та була нагороджена подякою від департаменту культури і туризму Харківської ОДА .
Аліна Овсова , учениця 10 класу ООЗ " Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 прийняла участь у регіональному конкурсі читців "Вічне слово Кобзаря" , присвяченому творчості Т.Г. Шевченка та була нагороджена подякою від департаменту культури і туризму Харківської ОДА .
У холі Борівського палацу культури відбулося нагородження учасників конкурсів, присвячених Масниці, які проводились серед закладів культури і освіти громади.
У заході взяли участь працівники будинків культури, клубів, бібліотек, будинку дитячої та юнацької творчості та опорного освітнього закладу.
На конкурс відео «Масляна в колі друзів» було представлено 7 відеороликів. У фотоконкурсі «Весела Масляна» взяли участь 11 фоторобіт.
Перше місце у відеоконкурсі поділили між собою народний колектив «Українські вечорниці» Піско-Радьківського СБК (керівник Валентина Чуйко) та колектив Чернещинського СБК «Степівчанка» (керівник Лариса Старікова).
Друге місце залишилось вільним, а третє посів 2-А клас ООЗ №1 (класний керівник Ірина Шутько).
Переможцем фотоконкурсу став Будинок дитячої та юнацької творчості зі своїм «Веселим баяністом».
Друге місце посів Підвисочанський СБК з фоторобо
... Читати далі »
З 22 лютого по 17 березня закладами загальної середньої освіти здійснювався вибір підручників для 8 та 4 класу.
Відповідно до рішення колегії Міністерства освіти i науки України від 16 лютого 2021року, заклади загальної середньої освіти повторно здійснили в системі ДІСО вибір підручників «Математика» для 4-го класу (у 2-х частинах) у кількості 156 штук, автор – Листопад Н.П.
Також було вибрано 18 видів підручників для 8 класу у кількості 3 109 штук, а саме:
1. «Всесвітня історія»
Гісем О.В., Мартинюк О.О. – 143 шт.
Щупак І.Я., Бурлака О.В. та ін. – 50 шт.
2. «Інформатика»
Бондаренко О.О., Ластовецький В.В. та ін. – 32 шт.
Морзе Н.В., Барна О.В. – 161 шт.
3. «Історія України з поглибленим вивченням»
Власов В.С., Панарін О.Є., та ін. – 42 шт.
«Історія України»
Власов В.С., Панарін О.Є., та ін. –
... Читати далі »
Модернізація харчоблоків, оновлення нормативно-правового забезпечення, якісні та здорові страви у школах. Про це та інше розповів Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет на діалоговій платформі «Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії». Захід відбувся сьогодні, 18 березня.
«Одним із пріоритетних напрямів осучаснення системи шкільного харчування, реформування якої у 2019 році ініціювала Перша леді України Олена Зеленська, є організація безпечного та якісного харчування дітей у закладах освіти. У 2020 році з державного бюджету було спрямовано 400 мільйонів гривень на ремонт та придбання обладнання для шкільних їдалень. Окрім того, на засадах співфінансування місцевими бюджетами було профінансовано понад 96 мільйонів гривень – це вкотре наголошує на потужній підтримці реформи в регіонах», – розповів Сергій Шкарлет.
У кожній області діють регіональні плани щодо створення належних умов д
... Читати далі »
Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 № 273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за № 338/35960 bit.ly/3eMaIZ3.
Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації".
Відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту"... Читати далі »
Міністерство освіти і науки працює над тим, щоб курси з медіаграмотності ввійшли до базових освітніх програм.
Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи ініціативу Володимира Зеленського щодо необхідності проведення уроків медіаграмотності в школах.
За словами міністра освіти, інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене і водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, оброблення, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі, приватному спілкуванні тощо.
«Наразі медіаграмотність є складовою курсів "Громадянська освіта" для учнів 10-х класів, "Культура добросусідства" – для учнів 1-4 класів. На виконання Державного стандарту базової загальної середньої освіти розроблено типову освітню програму для учнів 5-9 класів, в якій передбачено впровадження з 2022/23 навчального року курсу “Культура добросусідства”, що міс
... Читати далі »
Українським школам рекомендовано провести додаткові профілактичні заходи серед дітей щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі.
Відповідний лист Міністерства освіти надісланий на адреси обласних департаментів освіти і науки.
Профілактична робота має бути проведена у зв'язку зі зростанням чисельності випадків небезпечної поведінки дітей, обумовлених впливом соціальних мереж.
У Міністерстві освіти зазначають, що Інтернет сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Разом з тим, комунікація у віртуальному просторі має свої особливості.
«Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, безконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччя дітей», – йдеться у рекомендаціях.
Серед ос
... Читати далі »
Онлайн-майданчик Всеукраїнська shkola onlayn
увійде до Єдиного державного порталу цифрової освіти '' Дія. Цифрова освіта'' bit.ly/3vdgV67. Вчора уряд схвалив відповідну Постанову bit.ly/30Aun5K Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет https://t.me/SerhiyShkarlet/126
'' Міносвіта активно підключилась до розробки цього документа, зокрема, до частини поселення цифрової освіти і функціонування Всеукраїнської школи в онлайн-режимі ", -заявив міністр.
Розповів, що цифрове освіта вебпортал '' Акція". Цифрова освіта - це вже універсальний інструмент навчання для людей різних вікових категорій і професій. Постійно наповнюється навчальними матеріалами, серія
... Читати далі »
Сьогодні рівно рік, як в Україні вперше був оголошений карантин у зв’язку з поширенням COVID-19. Для системи освіти це стало шоковою терапією, що вивела її на новий якісний рівень.
«Хочу подякувати всім освітянам, здобувачам освіти та їхнім батькам за те, що гідно подолали й долаємо зараз усі виклики, які перед нами ставить пандемія. Дякую за оперативну адаптацію до абсолютно нових, можна сказати, екстремальних умов під час освітнього процесу. Мені приємно констатувати факт того, що незважаючи на різні фейки в соціальних мережах та ЗМІ, ми все ж таки змогли достойно напрацювати алгоритм роботи під час дистанційного навчання. Спільно з керівниками ОДА, директорами обласних управлінь (департаментів) освіти і науки, з учителями, батьками і здобувачами освіти ми впоралися з викликом, який насправді став для нас наступним кроком на шляху до діджиталізації освіти в Україні – і зупинятися в цьом
... Читати далі »