Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе. В.О. Сухомлинський.
На початку квітня діти і дорослі святкують день народження дитячої книги. Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня (починаючи з 1967 р.) у
... Читати далі »
Пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Це передбачено змінами до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236, які Кабінет Міністрів ухвалив 22 березня 2021 року bit.ly/3lF37wQ.
Згідно з рішенням, під час карантину дозволено проведення заходів з оцінювання якості освіти, здійснення яких належить до завдань Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів:
☑ пробного ЗНО,
☑ зовнішнього незалежного оцінювання,
☑ вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО тощо.
Юля Масич, учениця 3 класу ООЗ " Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 прийняла участь у регіональному конкурсі читців "Вічне слово Кобзаря" , присвяченому творчості Т.Г. Шевченка та була нагороджена подякою від департаменту культури і туризму Харківської ОДА .
Аліна Овсова , учениця 10 класу ООЗ " Борівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 прийняла участь у регіональному конкурсі читців "Вічне слово Кобзаря" , присвяченому творчості Т.Г. Шевченка та була нагороджена подякою від департаменту культури і туризму Харківської ОДА .
У холі Борівського палацу культури відбулося нагородження учасників конкурсів, присвячених Масниці, які проводились серед закладів культури і освіти громади.
У заході взяли участь працівники будинків культури, клубів, бібліотек, будинку дитячої та юнацької творчості та опорного освітнього закладу.
На конкурс відео «Масляна в колі друзів» було представлено 7 відеороликів. У фотоконкурсі «Весела Масляна» взяли участь 11 фоторобіт.
Перше місце у відеоконкурсі поділили між собою народний колектив «Українські вечорниці» Піско-Радьківського СБК (керівник Валентина Чуйко) та колектив Чернещинського СБК «Степівчанка» (керівник Лариса Старікова).
Друге місце залишилось вільним, а третє посів 2-А клас ООЗ №1 (класний керівник Ірина Шутько).
Переможцем фотоконкурсу став Будинок дитячої та юнацької творчості зі своїм «Веселим баяністом».
Друге місце посів Підвисочанський СБК з фоторобо
... Читати далі »
З 22 лютого по 17 березня закладами загальної середньої освіти здійснювався вибір підручників для 8 та 4 класу.
Відповідно до рішення колегії Міністерства освіти i науки України від 16 лютого 2021року, заклади загальної середньої освіти повторно здійснили в системі ДІСО вибір підручників «Математика» для 4-го класу (у 2-х частинах) у кількості 156 штук, автор – Листопад Н.П.
Також було вибрано 18 видів підручників для 8 класу у кількості 3 109 штук, а саме:
1. «Всесвітня історія»
Гісем О.В., Мартинюк О.О. – 143 шт.
Щупак І.Я., Бурлака О.В. та ін. – 50 шт.
2. «Інформатика»
Бондаренко О.О., Ластовецький В.В. та ін. – 32 шт.
Морзе Н.В., Барна О.В. – 161 шт.
3. «Історія України з поглибленим вивченням»
Власов В.С., Панарін О.Є., та ін. – 42 шт.
«Історія України»
Власов В.С., Панарін О.Є., та ін. –
... Читати далі »
Модернізація харчоблоків, оновлення нормативно-правового забезпечення, якісні та здорові страви у школах. Про це та інше розповів Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет на діалоговій платформі «Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії». Захід відбувся сьогодні, 18 березня.
«Одним із пріоритетних напрямів осучаснення системи шкільного харчування, реформування якої у 2019 році ініціювала Перша леді України Олена Зеленська, є організація безпечного та якісного харчування дітей у закладах освіти. У 2020 році з державного бюджету було спрямовано 400 мільйонів гривень на ремонт та придбання обладнання для шкільних їдалень. Окрім того, на засадах співфінансування місцевими бюджетами було профінансовано понад 96 мільйонів гривень – це вкотре наголошує на потужній підтримці реформи в регіонах», – розповів Сергій Шкарлет.
У кожній області діють регіональні плани щодо створення належних умов д
... Читати далі »
Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 № 273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за № 338/35960 bit.ly/3eMaIZ3.
Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації".
Відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту"... Читати далі »
Міністерство освіти і науки працює над тим, щоб курси з медіаграмотності ввійшли до базових освітніх програм.
Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи ініціативу Володимира Зеленського щодо необхідності проведення уроків медіаграмотності в школах.
За словами міністра освіти, інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене і водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, оброблення, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі, приватному спілкуванні тощо.
«Наразі медіаграмотність є складовою курсів "Громадянська освіта" для учнів 10-х класів, "Культура добросусідства" – для учнів 1-4 класів. На виконання Державного стандарту базової загальної середньої освіти розроблено типову освітню програму для учнів 5-9 класів, в якій передбачено впровадження з 2022/23 навчального року курсу “Культура добросусідства”, що міс
... Читати далі »
Українським школам рекомендовано провести додаткові профілактичні заходи серед дітей щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі.
Відповідний лист Міністерства освіти надісланий на адреси обласних департаментів освіти і науки.
Профілактична робота має бути проведена у зв'язку зі зростанням чисельності випадків небезпечної поведінки дітей, обумовлених впливом соціальних мереж.
У Міністерстві освіти зазначають, що Інтернет сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Разом з тим, комунікація у віртуальному просторі має свої особливості.
«Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, безконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччя дітей», – йдеться у рекомендаціях.
Серед ос
... Читати далі »